Skip to content ↓

Our Staff

Senior Leadership Team (SLT)
Name Role
Tony Woodward Headteacher and Deputy DSL 
Annie Ashraf Deputy Headteacher and Deputy DSL
Rachel Gillingham Assistant Headteacher
Michelle Moss School Business Manager
Teresa McMeakin SENDCo and Designated Safeguarding Lead (DSL)

Office Staff

Name Role
Michelle Moss School Business Manager
Lisa Robson Pupil and Parent Link
Lara Davies Finance Assistant
Cathy Lewis Communications Officer

Teacher & Teaching Support Staff

Teaching Staff
LOWER PHASE (Rec - Y2) Name Role
Reception Butterflies Ms A Compton Class Teacher
  Ms S Piyiotis Class Teacher
  Ms A Griffin Nursery Nurse
Reception Ladybirds Ms Moffatt Lower Phase Leader
  Ms S Umer Nursery Nurse
Year 1 Bumblebees Ms B Joseph Class Teacher
Year 1 Dragonflies Ms C Capone Class Teacher
Year 2 Eagles Ms J Hughes Class Teacher
Year 2 Owls Ms A Williams-Matias Class Teacher
 
UPPER PHASE (Y3 - Y6) Name Role
Year 3 Parrots Ms H Coburn Class Teacher
Year 3 Peacocks Ms G Etan Upper Phase Leader
Year 4 Jaguars Ms K Jethwa/Ms A Moir Class Teacher
Year 4 Leopards Ms A Clarke Class Teacher
Year 5 Chameleons Ms A Ashraf (Deputy Head)/Ms B Cohen Class Teacher
Year 5 Komodos Ms R Binger Class Teacher
Year 6 Griffins Ms R Gillingham (Assistant Head)/Ms R Arrowsmith Class Teacher
Year 6 Phoenix Ms H Jones Class Teacher
Teaching Support 
 
Ms S Bradburn Ms S Couldridge Ms C Featherstone
Ms C Foster Mr H Hobart Ms D Jovic
Ms S Nicholls Mr L Reynolds (HLTA) Ms L Testa
Ms C White Ms F Bartram  

Non-Teaching Staff

Name Role
Mr E Francis Site Manager
Mr J Tarin Morales Assistant Site Manager
Ms C Padnawad Premises Staff
Ms A Skeete Senior Lunchtime Supervisor
Ms P Eusebe Lunchtime Supervisor & Breakfast Club
Ms D Geen-Moore Lunchtime Supervisor & Breakfast Club
Ms T Greene Lunchtime Supervisor
Ms S Linton Lunchtime Supervisor & Breakfast Club
Ms A Palmer Lunchtime Supervisor & Breakfast Club
Mr L Reynolds After School Club Manager
Ms B Magin Lunchtime Supervisor 
Ms H Goy After School Club Assistant